Mechový obraz 150x50 Cm - DUB

Mechový obraz velkého rozměru z kopečkového mechu, plochého mechu a lišejníku. Rám je ze dřeva mořený do dubového světlého odstínu.

10 980 Kč
Skladem (3 ks)

ČESKO-NORDICKÁ FÚZE 

Obrazy jsou vytvořené u nás ručně v turnovské dílně srdcem a dostatečnou mírou vkusu. Rámy nám vyrábí lokální rámař a mechy jsou dovážené přímo z Finska a Norska.

 


ROZMĚR

 • délka x šířka x hloubka
 • 150 cm x 50 cm x 4 cm 

MATERIÁL

 • rám ze dřeva
 • povrch je mořený
 • barva: dub/světlý
 • kopečkový mech - světle zelená
 • plochý mech - tmavě zelená
 • lišejník - žlutozelená

SOUČÁST BALENÍ

 • mechový obraz v rámu
 • přidělané zubové závěsy k jednoduchému pověšení na stěnu
 • baleno v krabici

 

 

CO JE TO MECHOVÝ OBRAZ?

Jde o rostlinu, která je moderní technologií uchovávána vzhledově krásnou, barevnou a to i bez pravidelného zalévání a světla. Přírodní mech v obrazech je stabilizován pomocí konzervační látky, právě díky tomuto procesu si zachová přirozený vzhled a barvy až po několik let. Nemusíte se však obávat, konzervanty použité k ošetření mechu jsou biologicky odbouratelné a ekologické.

 

PROČ SI POŘÍDIT MECHOVÝ OBRAZ?

Mechové obrazy doslova přinesou přírodu k Vám domů do kanceláře, recepce a vytvoří příjemný dojem v místnosti. Jejich výhodou je, že nepotřebují prakticky žádnou údržbu a krásně zelené vám vydrží až několik let. Nemusíte už myslet na pravidelnou zálivku, protože obrazy ze stabilizovaného mechu ji nepotřebují. Mechové obrazy můžete umístit i do tmavších prostorů bez světla.

 

JAK JE NÁROČNÁ ÚDRŽBA?

Životnost takto upraveného mechu záleží na podmínkách, v nichž je umístěn. Ideální teplota místnosti je od 5 do 30°C a vlhkost okolo 60% může životnost mechu i prodloužit. A naopak při vlhkosti nižší než 50% se může mírně zkrátit. V případě, že je obraz zavěšen mimo přímé sluneční nebo umělé světlo a nepřijde do kontaktu s vodou, jeho životnost je několik let. Rostliny jsou bezúdržbové, ale pokud je potřebujete zbavit prachu, či jiných nečistot, tak použijte vlhký (ne mokrý) hadr, nebo fén s nízkou teplotou.

Obecně je stabilizovaných mech vhodný i do klimatizovaných prostor.


Stabilizované rostliny jsou přírodního původu, proto se mohou barvy nebo velikosti mírně lišit, a pokud chcete uchovat jejich přírodní vzhled po řadu let, je třeba dodržovat základní pravidla:

 1. Nesmí přijít do kontaktu s vodou, tzn. nezalévat.
 2. Neskladovat nebo neumisťovat ve vlhkém prostředí.
 3. Nevystavovat přímému slunečnímu záření a neumísťovat v blízkosti žárovek a zdrojů vysoké teploty. Obraz může díky těmto negativním faktorům ztrácet barvy.
 4. Neumísťovat na lakem či olejem upravené plochy.

 

Fotografie jsou ilustrační. Každý obraz je originál a drobné odchylky k obrazu si vyhrazujeme. Poměr a barva mechu se může lehounce lišit, snažíme se vždy o co nejlepší výsledek. 

 


DOBA DODÁNÍ 

Zboží odesíláme do 5 dnů.

Toptrans - zboží k vám putuje 2 až 4 dny. 

Osobní odběr - na adrese U Lip 83, 511 01 Turnov, připraveno k odběru do 5 dnů. 

 

Kód Kód: 446
Jméno značky: JIRMA wood
Kategorie: VELKÉ OBRAZY
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RS Avatar autora | 2.5.2022
Maximální spokojenost, krásná práce. Perfektní komunikace a spolupráce.
5
RS Avatar autora | 20.4.2022
Krásná práce, moc pěkné a jako dárek se moc líbí. Již i instalován a nádherně reprezentativně oživil prostory, kde je umístěn.
Zpět do obchodu