Mechové hodiny 30x30 cm - Staré časy III.

Celé hodiny jsou z jednoho kusu masivního dřeva, které jsme mořili do odstínu tmavého ořechu. Hodiny působí robustně a díky moření krásně vylézají léta dřeva, tento kousek je opravdu famózní.


Ručička hodinová a minutová v ostrých tvarech. Hodiny nemají sekundovou ručičku a jsou zcela tiché.


Nadčasový design tvoří mech dovezený ze severních zemí.

4 190 Kč
Skladem (5 ks)

TIP

Hodiny jsou tvořeny s myšlenkou obnovit starší interiér, vnést do něho nadčasovost, ale zároveň nic neměnit. Jde vlastně o místo, kde při prvním příchodu do místnosti cítíte tu letitou energii a je Vám tam prostě hezky.

 

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

Mechové hodiny jsou vytvořené u nás ručně v Turnově, mechy jsou dovážené přímo z Finska a Norska. Kvalitní hodinový strojek značky Quartz je vyroben v Německu.

 

Tyto hodiny si můžete prohlédnou osobně a přímo zakoupit v našem rodilém městě na adrese: Zlatnictví Bukvic, Hluboká 283, 511 01 Turnov.

 


ROZMĚR

 • délka x šířka x hloubka
 • 30 cm x 30 cm x 3,8 cm  

MATERIÁL

 • dřevo masiv
 • povrch je mořený
 • barva: tmavý ořech
 • sobí mech - jarní zelená

SOUČÁST BALENÍ

 • mechové hodiny 
 • zapuštěný zubový závěs k jednoduchému pověšení na stěnu
 • baleno v krabici
 • baterie do strojku nejsou součástí

 

CO JE TO MECHOVÝ OBRAZ?

Jde o rostlinu, která je moderní technologií uchovávána vzhledově krásnou, barevnou a to i bez pravidelného zalévání a světla. Přírodní mech v obrazech je stabilizován pomocí konzervační látky, právě díky tomuto procesu si zachová přirozený vzhled a barvy až po několik let. Nemusíte se však obávat, konzervanty použité k ošetření mechu jsou biologicky odbouratelné a ekologické.

 

PROČ SI POŘÍDIT MECHOVÝ OBRAZ?

Mechové obrazy doslova přinesou přírodu k Vám domů do kanceláře, recepce a vytvoří příjemný dojem v místnosti. Jejich výhodou je, že nepotřebují prakticky žádnou údržbu a krásně zelené vám vydrží až několik let. Nemusíte už myslet na pravidelnou zálivku, protože obrazy ze stabilizovaného mechu ji nepotřebují. Mechové obrazy můžete umístit i do tmavších prostorů bez světla.

 

JAK JE NÁROČNÁ ÚDRŽBA?

Životnost takto upraveného mechu záleží na podmínkách, v nichž je umístěn. Ideální teplota místnosti je od 5 do 30°C a vlhkost okolo 60% může životnost mechu i prodloužit. A naopak při vlhkosti nižší než 50% se může mírně zkrátit. V případě, že je obraz zavěšen mimo přímé sluneční nebo umělé světlo a nepřijde do kontaktu s vodou, jeho životnost je několik let. Rostliny jsou bezúdržbové, ale pokud je potřebujete zbavit prachu, či jiných nečistot, tak použijte vlhký (ne mokrý) hadr, nebo fén s nízkou teplotou.

Obecně je stabilizovaných mech vhodný i do klimatizovaných prostor.


Stabilizované rostliny jsou přírodního původu, proto se mohou barvy nebo velikosti mírně lišit, a pokud chcete uchovat jejich přírodní vzhled po řadu let, je třeba dodržovat základní pravidla:

 1. Nesmí přijít do kontaktu s vodou, tzn. nezalévat.
 2. Neskladovat nebo neumisťovat ve vlhkém prostředí.
 3. Nevystavovat přímému slunečnímu záření a neumísťovat v blízkosti žárovek a zdrojů vysoké teploty. Obraz může díky těmto negativním faktorům ztrácet barvy.
 4. Neumísťovat na lakem či olejem upravené plochy.

 

Fotografie jsou ilustrační. Každý obraz je originál a drobné odchylky k obrazu si vyhrazujeme. Poměr a barva mechu se může lehounce lišit, snažíme se vždy o co nejlepší výsledek. 

 


DOBA DODÁNÍ 

Zboží odesíláme během 1 - 5 dnů.

 

Zásilkovna - zhruba 2-4 dny balíček putuje do výdejního místa, nebo na Vaši adresu                (nejlevnější dopravce)

Osobní odběr - na adrese U Lip 83, 511 01 Turnov, připraveno k odběru za 1-5 dní 

Více o dopravě a způsobu platby zde.

Kód Kód: 380
Jméno značky: JIRMA wood
Kategorie: MECHOVÉ HODINY
Hmotnost: 4.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu